The peanut vendor: Difference between revisions
No edit summary |
No edit summary |
||
| Line 21: | Line 21: | ||
|[[Peanut Vendor; Shenandoah (1977)|Peanut Vendor; Shenandoah]] | |[[Peanut Vendor; Shenandoah (1977)|Peanut Vendor; Shenandoah]] | ||
|1977 | |1977 | ||
|- | |||
|[[Starportrait (1978)|Starportrait]] | |||
|1978 | |||
|} | |} | ||
Latest revision as of 20:59, 6 June 2024
Details
- Composer:
Recordings
| Title | Year |
|---|---|
| By Appointment | 1971 |
| Encore | 1971 |
| Original Debut Recording | 1993, re-issued 2006 |
| Peanut Vendor; Shenandoah | 1977 |
| Starportrait | 1978 |