Ave verum corpus: Difference between revisions
No edit summary |
No edit summary |
||
| Line 15: | Line 15: | ||
|[[English Renaissance (1995)|English Renaissance]] | |[[English Renaissance (1995)|English Renaissance]] | ||
|1995 | |1995 | ||
|- | |||
|[[Renaissance (2 CD set) (2002)|Renaissance (2 CD set)]] | |||
|2002 | |||
|} | |} | ||
Revision as of 19:31, 2 June 2024
Details
- Composer: William Byrd
Recordings
| Title | Year |
|---|---|
| A Portrait of the King's Singers | 1981 |
| English Renaissance | 1995 |
| Renaissance (2 CD set) | 2002 |